Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Zuzanna i Maksymilian w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych!

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie ma swoich  reprezentantów w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży, organizowanych przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Mroczne wieki? Znaczenie średniowiecza”. Celem warsztatów było uświadomienie, że znajomość filozofii często stanowi atut w poszukiwaniu pracy oraz ułatwia efektywne działanie w zakresie wielu dziedzin życia społecznego, politycznego, ekonomicznego i kulturalnego.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 537 uczniów ze szkół średnich w całym kraju. Do finału zakwalifikowało się jedynie 30 uczestników, stąd też rywalizacja była ogromna i trzeba było osiągnąć naprawdę wysoki wynik, aby znaleźć się w gronie najlepszych.

Wśród finalistów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły -  Zuzanna Kamińska z kl. IIB oraz Maksymilian Niemczyk z kl. IIC, którzy uzyskali imponujący wynik, zdobywając 59 punktów na 60 możliwych.

Finał warsztatów odbędzie się 17 kwietnia i będzie on polegał na analizie losowo wybranego fragmentu tekstu filozoficznego. Zuzannie i Maksymilianowi życzymy owocnych przygotowań i powodzenia w zmaganiach finałowych!

 

 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja