Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Ranking "Perspektyw 2018"

Z dumą informuję, że od trzech lat jesteśmy wśród 500 najlepszych liceów w Polsce. W tegorocznym rankingu ogłoszonym przez miesięcznik "Perspektywy", wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących. To już czwarty raz, nasze liceum znalazło się w tym prestiżowym rankingu. Jesteśmy też jedyną szkołą państwową w północnej Wielkopolsce, która została sklasyfikowana w rankingu krajowym i ponownie najlepszym państwowym liceum w tym rejonie. Awansowaliśmy o 38 pozycji i daje nam to (trzeci raz) tytuł Brązowej Szkoły.  Serdecznie gratuluję całej społeczności szkolnej.

Katarzyna Cielas 

 

Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

    
Kolejny sezon siatkarskich emocji za nami. W tegorocznych mistrzostwach szkoły brało udział 10 drużyn. Bój o tytuł mistrza trwał niecałe 2 miesiące (od 17 października do 19 grudnia).  Ze względu na nieparzystą ilość drużyn jedna z grup liczyła 4 zespoły. I to właśnie z niej do półfinałów wyszły 2 klasy. Z I grupy zwycięsko wyszli ubiegłoroczni mistrzowie klasa 3A. II grupa – 2C pokonała w tie breaku klasę 2A (zeszłorocznych vice-mistrzów).  W ostatniej grupie, gdzie aż 3 mecze skończyły się dopiero po trzech setach wyszły 1A i 3C. W połowie grudnia doszło do wielkich półfinałów. Pierwszy pojedynek należał do matfizów. Starsi okazali się lepsi i to oni cieszyli się z miejsca w finale. 3A – 1A 2:0 (25:22, 25:21) Drugi mecz należał do biochemów. 2C pokonała 3C i dołączyła do 3A w finale.
2C – 3C 2:0 (25:21, 25:22) 19  grudnia – nie choinka, nie kolędy... finały!
Rozpoczęliśmy od meczu o 3 miejsce. Cóż to był za pojedynek.. Po bardzo wyrównanym meczu (trzy sety) klasa 3C ‘’wyrwała’’ z rąk pierwszaków upragnione zwycięstwo stając na najniższym stopniu podium. IIIC - IA 2:1 (25:18, 21:25, 16:14) Finał był uwieńczeniem całego turnieju. Ubiegłorocznym zwycięzcom nie udało się obronić tytułu i to biochemy mogły wznieść w górę mistrzowskie trofeum wygrywając przy tym cały turniej. IIC - IIIA 2:0 (25:17, 25:12) Na boisku, byliśmy również świadkami ‘’profesorskiej gry’’. W mistrzostwach wzięli udział nasi nauczyciele: pan Wojciech Jarka, pan Wojciech Wegner, pan Ireneusz Brewka, pan Jan Linke oraz objawienie tego turnieju ksiądz Piotr Klimecki. Pojedynki były rozgrywane pod czujnym okiem naszych wuefistów: prof. Wojciecha Jarki oraz prof. Małgorzaty Wesoły. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy kibicom za fenomenalny doping. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku mistrzostwa będą równie zacięte! 

tekst i fot. Zofia Jarosz

Spotkania z Rodzicami/Opiekunami uczniów

Jutro tj. 9 stycznia o godzinie 16:30 zapraszamy Rodziców/Opiekunów uczniów klas I i II na wywiadówki podsumowujące I semestr nauki.

Konkurs dotyczący naszej Patronki

Uczniowie,

Z przyjemnością zapraszam do udziału w konkursie  Marie Curie 150 Creative Video Challenge organizowanym przez  ESTRO (European Society for Radiotherapy and Oncology ) Cancer Foundation. Konkurs odbywa się z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Ma poszerzyć wiedzę Europejczyków o ogromnej spuściźnie pozostawionej przez naszą wybitną uczoną. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu krótkiego filmu promującego przekaz: radioterapia leczy raka!

Osoba lub instytucja, które nakręcą najlepszy (zdaniem Jury i publiczności) film, otrzyma nagrodę w wysokości 1500 euro. 
Prosimy o przesyłanie filmów do 28 lutego 2018 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie https://150yearsmariecurie.org/contest/

Z wyrazami szacunku, 
w imieniu zespołu ESTRO Cancer Foundation, 
Dr Joanna  Kaźmiersk
Zakład Radioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologii im Marii Skłodowskiej Curie w Poznaniu 

Odwiedziny klasy I B w hospicjum

    21.12.2017 r. klasa Ib odwiedziła podopiecznych złotowskiego Hospicjum. Krótka scenka i wspólne kolędowanie  wprawiło nas w tamtejszy nastrój. Nie obeszło się bez wzruszenia, co było sprawą sentymentalnych słów niezastąpionej siostry Piotry. Mieliśmy przyjemność poznać najmłodszego pociechę - Kacperka, dzięki któremu jeszcze bardziej wczuliśmy się w wspaniałą atmosferę. Dodatkowo, nie oczekując nic w zamian, otrzymaliśmy czekolady i figurki w kształcie bałwanka (są naprawdę piękne - Pan Stasiu świetnie się spisał). Niestety, możecie sobie tylko wyobrazić, jak fantastycznie czuliśmy się widząc zaraźliwe uśmiechy u wszystkich chorych. Zachwycający jest fakt, iż są jeszcze ludzie, którzy cieszą się z ''małych rzeczy''... To niecodzienne wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci, jak i w sercach, i mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym ponownie tam zawitamy. 
tekst: Wiktoria Brzezińska 
fot. Nikola Opłatek
 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2017

 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Czytaj więcej ...