Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Wycieczka klasy II A do Trójmiasta

  
Dnia 01.06.2018r. klasa IIa wraz z opiekunami: prof. Izabelą Kabat i prof. Ireneuszem Brewką (wychowawcą klasy), pojechała na wycieczkę klasową do Sopotu, Gdańska oraz Gdyni. Spośród wielu atrakcji turystycznych tych miast wybraliśmy cztery: plażę w Sopocie, Jumpcity, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Nasz nietypowy Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od gry we Frisbee na słonecznej sopockiej plaży. Byli również śmiałkowie, którzy postanowili sprawdzić temperaturę wody, która okazała się całkiem znośna. Jumpcity było rewelacyjnym miejscem rozładowania emocji. Po wyczerpującej rozgrzewce mieliśmy czas wolny, ale kto chciał, to pod okiem instruktora mógł spróbować swoich sił w nabywaniu umiejętności robienia salt na trampolinach. Wszyscy bawili się rewelacyjnie i już planujemy tam wrócić. Muzeum II Wojny Światowej, jako jedno z największych muzeów na świecie,  było niesamowitą lekcją historii o okrucieństwie, terrorze i zagładzie, które miały miejsce podczas wojny. Sam budynek od zewnątrz wyróżniał się swoja oryginalnością, a usłyszane historie i wiele ciekawie przygotowanych wystaw interaktywnych pozwoliły nam się przenieść do tych przerażających czasów. Najwięcej emocji towarzyszyło nam podczas oglądania spektaklu „Norte Dame de Paris” w teatrze muzycznym.  Spektakl był niesamowity, ciekawie wyreżyserowany z przepiękną muzyką. Jeden utwór, który w drodze powrotnej śpiewaliśmy wielokrotnie, zapadł nam szczególnie w pamięć dzięki zakupionej płycie. Byliśmy już w tym teatrze po raz drugi i nie możemy się doczekać na kolejny wyjazdu. Cała wycieczka była przede wszystkim świetnym wyjazdem integrującym klasę.

 

                                                                                                                        tekst: uczniowie klasy II a
fot. Izabela Kabat

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja