Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Projekt KOSTKA - relacja

  

 

 

 

 

''Chwalmy Pana dziś, chwalmy Pana'' - PK 2018 

Świadectwa ludzi, modlitwy i rap jednostka,

czyli relacja z tegorocznego Projektu Kostka...

W dniach 7-8-9.09.2018 r. miało miejsce niezmiernie ważne wydarzenie dla naszego miasta, a mianowicie Projekt Kostka. Jego celem jest dotarcie do jak największej ilości osób. Organizuje spotkania ze znanymi, wyjątkowymi osobami, urządza inspirujące warsztaty oraz tworzy hip-hopowy festiwal na długo zapadający w pamięć. Są to trzy dni pełne modlitwy oraz muzyki. Tegoroczna akcja skomponowana została w  m.in. program profilaktyczny dla młodzieży, na którym mieliśmy przyjemność posłuchać świadectwa Yonasa, a także Bęsia- raperów tworzących razem jako RYMcerze. Nie obyło się bez mszy świętych oraz strefy modlitwy, z której mogliśmy skorzystać. Nastąpiła również Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze św. Stanisławem Kostką (warto tu dodać, że w tym roku minęła 450. rocznica jego śmierci). Część z zebranych wzięła udział w warsztatach grupowych ''Rób To, Co Kochasz'', które miały znakomity charakter. Raban na mieście i koncert wraz z ogłoszeniem hip-hopowego konkursu, to najbardziej oczekiwane punkty Projektu Kostka. Na wieczornym występie  swoimi kompozycjami zaskoczył nas Poison 777. Przyznam, po raz pierwszy wzruszyłam się na evencie. Słowa piosenki ''Pierwszy wdech'' to więcej, niż tylko słowa...  Tuż za nimi, mieliśmy przyjemność usłyszeć ekipę Muode Koty, które wraz ze swoją premierą nowej płyty ''MALIBLUE'' rozbujały sceną. Nadal nie mogę pozbyć się latających non stop po głowie tekstów m.in. ''Chwalmy Pana'', czy ''Stranger things''. Następnie pojawili się RYMcerze, o których już wcześniej wspomniałam. Z całego serca dziękujemy Wam za projekt ''Nie Zmarnuj Swojego Życia''. Myślę, że wiele osób tego potrzebowało. Ostatnią gwiazdą był Arkadio, którego spotkałam już w 2014 r., również na Projekcie Kostka. Jego twórczość? nic dodać, nic ująć. Uczestnicy konkursu hip-hopowego wytrwale czekali na werdykt, który ogłoszono tuż przed koncertem. Gratuluję wszystkim występu i cieszę się, że mogłam Was spotkać. Trzecie miejsce zajęła grupa ''Wataha Rozbójników'', drugie ''Karat'' wraz ze swoim hypemanem, a pierwsze- jak najbardziej zasłużone ''Lucas Vuitton'' zarażający swą energią. Finałem PK był film pt. ''War room- siła modlitwy''.  Dodam też, że nasza szkoła jako przyjaciel Projektu Kostka udostępniła swoje sale.  Dzięki niej, nocleg dla m.in. osób z daleka nie był problemem.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, uczestnikom, a także wolontariuszom i do zobaczenia za rok!

 tekst i fot: Wiktoria Brzezińska kl. II B 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja