Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

"Nie rezygnujmy z bycia obywatelem Unii"

Dzisiaj, 24.09.2018r. mieliśmy przyjemność poznać znanego polskiego aktora Olgierda Łukaszewicza. Po przedstawieniu się oraz swojej prezentacji aktorskiej, opowiedział nam o swojej działalności- o projekcie My, który dotyczy Unii Europejskiej. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są plusy i minusy bycia obywatelem Unii? Pan Łukaszewicz podał nam mnóstwo plusów... nie musimy stać w kolejkach po wizy, możemy starać się o stypendium, mamy przeróżne dofinansowania i wiele innych. Uświadomił nam, dlaczego powinniśmy chcieć w niej zostać, ale też byśmy przekonywali do tego innych. Dzięki Panu Olgierdowi wiemy jak wiele znaczy dla nas Unia Europejska i jak wiele my obywatele możemy do niej wnieść.  Bo Unia Europejska jest po to, by był między nami pokój i warto być jej obywatelem. Nie rezygnujmy z tego. Przekazujmy to dalej.

 tekst i fot.: Wiktoria Brzezińska i Cecylia Stefaniak z kl. II B

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja