Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Otrzęsiny 2018

     
Dnia 9 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie odbyły się PRLowskie otrzęsiny. Każda z klas wylosowała warstwę społeczną : 
Klasa 1a górnicy (fot.1)
Klasa 1b sklep PRL (fot.2)
Klasa 1c milicja (fot.3)
Pierwszaki zaprezentowały się najlepiej jak potrafili. Stroje, przygotowane przysmaki oraz taniec z piosenka nawiązującą do kierunku, który wybrali, pokazały jak bardzo zgranymi zespołami są już na starcie. Ale kim byliby oni bez swoich wychowawców, którzy wcielili się w rolę polskich artystów czasów PRLu. (fot.4) Całej uroczystości bacznie przyglądała się rada gminy, w której skład wchodzili członkowie Samorządu Uczniowskiego, na czele z opiekunem prof. Ireneuszem Brewką. (fot.5) Więcej zdjęć w galerii.
Jeszcze raz serdecznie witamy w murach naszej szkoły i życzymy powodzenia!

tekst: Zuzanna Głyżewska kl. III B,
fot:: prof. Wojciech Wegner

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja