Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

KRESY - konkurs recytatorski

14 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie odbyła się trzecia edycja konkursu recytatorskiego o tematyce kresowej. Udział w nim wzięło ośmioro uczniów, w tym trzy uczennice naszego liceum. Celem było pielęgnowanie pamięci o tradycji i kulturze polskich Kresów. Poziom konkursowych zmagań był bardzo wysoki, dlatego jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, by wyłonić tych najlepszych miłośników recytacji. Ostatecznie komisja postanowiła przyznać następujące miejsca: 
I miejsce - Natalia Karbownik - uczennica naszego LO 
II miejsce - Michał Budnik - uczeń ZSE 
III miejsce - Wiktoria Brzezińska - uczennica naszego LO 
Wyróżnione zostały: Zofia Jarosz (I LO) oraz Wiktoria Ziturus (ZSE). Udział wzięli także: Artur Natoniewski, Dagmara Karbowiak i Adriana Mielke – uczniowie ZSE. Organizatorami byli Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Złotowie oraz gospodarz, a patronatem Starosta Powiatu Złotowskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  
tekst: Wiktoria Brzezińska kl. IIb 
 fot. zlotowskie.pl
 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja