Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Pożegnanie maturzystów

Dnia 26 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów, którą prowadzili Martyna Brandt i Szymon Sendłak. Jak co roku, w części oficjalnej mieliśmy okazję wysłuchać przemówienia dyrektora szkoły oraz zaproszonych gości. Maturzyści przekazali sztandar szkoły uczniom klas drugich. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły, pozostałym uczniom świadectwa wręczyli wychowawcy klas. Dyplomy na ręce maturzystów złożone zostały również w podziękowaniu za tworzenie szkolnej gazetki, grę w szkolnym teatrze „Matysarek”, osiągnięcia sportowe czy udział w konkursach. Głos zabrali również przedstawiciele klas drugich, Michalina Siemaszko i Mateusz Rzepka – w imieniu młodszych kolegów pożegnali oni abiturientów. Nie zabrakło także podsumowania ze strony maturzystów – Maria Weinstok oraz Mateusz Gappa wspomnieli o najważniejszych wydarzeniach z ostatnich 3 lat. Po części oficjalnej, rozpoczęła się gala „Maryśki 2013”, na której zostały wręczone statuetki, w różnych kategoriach. Głosowanie na kandydatów odbyło się równocześnie z wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Prowadzącymi tej części uroczystości byli: Maja Hałasowska i Dawid Adamczyk. Każdą z kategorii poprzedzał krótki filmik, o kandydatach w niej nominowanych. Zdobywcy nagród w poszczególnych kategoriach:

  • Gentelman / Dama: Adam Łukaszewski
  • Mistrz Fair Play: Miłosz Nowak
  • Dusza Towarzystwa: Kamil Gibuła
  • Mistrz Dyplomacji: Piotr Cielas
  • Pomocna Dłoń: Jagoda Szczukowska

Na zakończenie uroczystości, maturzyści pożegnali swoich wychowawców, całe grono pedagogiczne oraz obsługę szkoły. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

aut. Martyna Brandt

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja