Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

LWIĄTKO 2013

25 marca 2013 roku odbyła się kolejna edycja konkursu fizycznego Lwiątko 2013. W obecnej edycji wzięło udział około 17000 uczniów z ponad 1300 szkół gimnazjalnych i średnich z całej Polski. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński z klasy II a znalazł się na liście zwycięzców, czyli zajął miejsce w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii i otrzymał zaszczytny tytuł „KAON”. Miłoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wyniki konkursu są dostępne pod adresem: http://lwiatko.org/index.php?opt=11 Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Nazwa LWIĄTKO pochodzi od Lwowa gdyż pomysłodawcami i pierwszymi organizatorami byli nauczyciele „uniwersyteckiego” liceum we Lwowie. W Polsce od 2003 roku organizowany jest przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO w Krakowie. Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców:

  • „hiperon Ω” – dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
  • „kaon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
  • „taon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.

Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych. Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu i zapraszam do udziału w przyszłym roku.

Mirosława Sielicka – nauczycielka fizyki

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja