Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński – pierwszy w świecie

W XII Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej, która odbyła się w lipcu w Pekinie wzięło udział 152 uczestników reprezentujących 28 krajów z całego świata. Zawodnicy rozwiązywali zadania związane z różnorodnymi językami między innymi Benabena, Kiowa, Engenni i Gbaya. Jury przyznało 41 medali (7 złotych, 13 srebrnych i 21 brązowych), indywidualnych i drużynowych and 9 nagród za najlepiej rozwiązane zadanie. Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie uzyskał najlepszy wynik z wszystkich startujących i zajął I miejsce w świecie! Zdobył również jedną z nagród za najlepiej rozwiązane zadanie.

Medal

Score

Name

Team

Gold

84

Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński

Poland

Gold

81

Darryl Herbert Wu

USA

Gold

73

Daniel Lovsted

Canada

Gold

65

Elysia Jane Warner

UK

Gold

64

Anastasiia Dmitrieva

Russia

Gold

64

Danila Shumskiy

Russia

Gold

63

Dan Mircea Mirea

Romania

Na stronie Olimpiady znajduje się pełna informacja o tegorocznej edycji http://www.ioling.org/, wyniki są dostępne tutaj. Miłosz wiele razy pokazał, jaką posiada wielką wiedzę i umiejętności logicznego, analitycznego, matematycznego i lingwistycznego myślenia. Ten ogromny, światowy sukces jest zwieńczeniem szkolnej drogi tegorocznego maturzysty z I LO w Złotowie. Świat nauki stoi teraz przed Nim otworem. Mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy o kolejnych dokonaniach Miłosza. Wielkie gratulacje!

Katarzyna Cielas - nauczycielka matematyki 

 

Łańcuch Absolwentów

Koleżanko Absolwentko, Kolego Absolwencie,

zapraszamy Cię do tworzenia wraz z nami Łańcucha Absolwentów, inicjatywy odnawiającej kontakty i integrującej społeczność absolwencką I Liceum Ogólnokształcącego im.M.Skłodowskiej-Curie w Złotowie.Dzisiaj czynimy to przede wszystkim po to aby pokazać absolwencką siłę i wesprzeć w walce o życie naszego młodszego kolegę - Tomka Kondasa (matura - rocznik 2012)

 Więcej o Tomku: https://www.facebook.com/TomekKondas

Aby stać się uczestnikiem akcji trzeba:

  1. Skontaktować się z 5 koleżankami i kolegami. Zaprosić ich do tworzenia Łańcucha Absolwentów, przekazać załączone informacje

  2. Wysłać deklarację udziału w akcji Łańcuch Absolwentów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię, nazwisko i rok ukończenia szkoły (prośba do pań o umieszczeniu w nawiasie nazwiska rodowego)

  3. Łańcuch będzie uzupełniany o kolejne nazwiska, a absolwenci otrzymają dostęp do listy, aby cały czas móc śledzić postępy i sekundować akcji

  4. Powstała baza kontaktów będzie potrzebna do działań przygotowujących Zjazd Absolwentów w roku Jubileuszu Szkoły - 2015

 

Numery kont, na które można wpłacać pieniądze:

Tomasz Kondas (prywatne):
PKO BP 30 1020 3844 0000 1702 0124 2114 

Subkonta fundacji Złotowianka:
SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
BGŻ Złotów 58 2030 0045 1110 0000 0222 6860
z dopiskiem " Dla Tomasz Kondas k/100"

Konto do przelewów zagranicznych:
IBAN : PL 30 1020 3844 0000 1702 0124 2114 
BIC (SWIFT) : BPKOPLPW  

W imieniu zespołu projektu

Łańcuch Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Złotowie

Małgorzata Zarębska (matura rocznik 2009)

 

Chcesz zobaczyć ilu absolwentów odpowiedziało na nasz apel? KLIKNIJ TUTAJ

Pomoc dla Tomka

Tomasz Kondas, 21-letni  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie potrzebuje naszej pomocy. Znając dobre serca całej społeczności szkolnej, także Absolwentów naszego Liceum bardzo proszę Państwa o pomoc (finansową, materialną, wolontariat). Cokolwiek kto może ofiarować, będzie to niezwykle ważne i cenne.

Liczymy na powstanie "Łańcucha Absolwentów". Poszczególni Absolwenci  będą tę informację przekazywać dalej do kolejnych. Niech każdy spróbuje dotrzeć do 5 osób z prośbą o pomoc i tak dalej... Każdy drobny gest, przybliży do nazbierania potrzebnej sumy.

Koordynacją pomocy zajmuje się m.in. Pani dr Danuta Kitowska, nauczycielka chemii w naszym Liceum oraz jej córka, Anna Kitowska (Absolwentka naszej szkoły). Można kontaktować się z nimi przez facebooka, dzieląc się pomysłami, oferować swoją pomoc. Informacje o Tomku Kondasie na otwartym profilu:

Pomóżmy Tomkowi wygrać walkę o życiehttps://www.facebook.com/TomekKondas?fref=photo

Jan Linke mistrzem Polski nauczycieli w brydżu.

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2014 roku w Grudziądzu odbywały się XVIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym. Od wielu lat bierze udział w tych zawodach nauczyciel naszej szkoły Jan Linke. W tym roku zanotował bardzo dobry wynik.W kategorii par zajął 6 miejsce na 34 startujące pary. Wielkim sukcesem okazał się turniej teamów, w którym zwycięskim okazała się drużyna w składzie której grali: Jan Linke, Beata Buczkowska - Linke, Marek Bukowski i Józef Grewling. Przez najbliższy rok mogą się więc oni nazywać mistrzami Polski nauczycieli w brydżu. Gratulujemy !

 

LOkomotywa na podium!

W dniach 23-25 czerwca b.r. uczennice klas drugich I LO z Złotowie: Jagoda Szczygieł i Aleksandra Terkiewicz, jako przedstawicielki redakcji szkolnej gazetki LOkomotywa wraz z jej opiekunem, p. Anną Drwęcką, zostały zaproszone do Katowic na warsztaty dziennikarskie poprzedzające finał 19 edycji ogólnopolskiego konkursu mediów szkolnych MAM Forum Pismaków. Uczestników spotkania, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i licealistów połączyła pasja dziennikarska, dla nich też przygotowano tematyczne zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, m.in. Roberta Bogdańskiego, byłego prezesa PAP i prezesa fundacji Nowe Media, oraz Marcina Borowskiego, związanego z Superwizjerem dziennikarza śledczego.

Czytaj więcej: LOkomotywa na podium!

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 27 czerwca  w naszej szkole miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość już o 8.30 poprzedziła msza święta w intencji wszystkich uczniów, a na jej koniec odbyło się pożegnanie ks. Marka, dla którego był to ostatni rok w murach naszej szkoły. Ciepłe podziękowania za wspólnie spędzony czas jasno pokazały wszystkim zgromadzonym, że ksiądz był osobą nietuzinkową i będzie nam go brakować. Chwilę później brać uczniowska czekała już przed budynkiem szkoły na główny punkt programu. O 9.30 rozpoczęto rozdawanie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród rzeczowych, a kolejnym wystąpieniom wtórowały gromkie brawa. Tego dnia wszyscy byliśmy jakby bardziej szczęśliwi niż zwykle. Gdy wszystkie książki zniknęły ze stolika i dobiegł koniec popisów artystycznych wraz z wychowawcami udaliśmy się do klas, aby w kameralnym gronie odebrać pozostałe świadectwa. Chwilę później wszyscy ruszyliśmy w świat...

 Mateusz Konitzer kl. II c

Dzień sportu.

Dnia 26 czerwca zebraliśmy się na boisku szkolnym, aby uczestniczyć w Dniu Sportu. Na samym początku odbyły się wyścigi rzędów, a następnymi konkurencjami były mecz koszykówki oraz gra w siatkówkę balonem wypełnionym wodą. W szczególności zabawa balonem z wodą przyniosła dużo śmiechu i emocji. Na samym końcu odbyło się przeciąganie liny, w której trzeba było się wykazać niezłą siłą i wytrzymałością. Nie zabrakło ducha walki, więc wszyscy dobrze się bawiliśmy. Nasza szkoła uczestniczy w ministerialnym projekcie „Szkoła w ruchu”, więc Dzień Sportu w naszej szkole spędziliśmy w czynnej aktywności sportowej. Zdjęcia do obejrzenia w galerii

 Jakub Zupnik 

Klasa II c obsadziła szkołę

Znaczna grupa z klasy II c tuż przed końcem roku ubogaciła i wypielęgnowała nasze szkolne rabatki. Za  prace ogrodnicze zabrali się z wielkim zapałem i radością, jak przystało na klasę przyrodniczą. Nasadzili konwalie, bratki, aksamitki. Za zaangażowanie, kwiaty i prace pełne profesjonalizmu serdecznie dziękujemy! 

Sztuka niezależna - 25 lat wolnej Polski

Dnia 24 czerwca 2014 r. w sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się wykład przedstawiający "Sztukę wolnej Polski" poprowadzony przez Pana Jerzego Brukwickiego, krytyka sztuki i dziennikarza. Niezwykłe spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Złotowskiej w ramach obchodów 25 lat wolności.   Uczniowie naszego Liceum mieli zaszczyt stanowić audytorium wykładu. Wykład był zobrazowany plakatami i ilustracjami z okresów zmagań Polski o wolność w latach socjalizmu. Prelegent wyjaśnił alegorie oraz ówczesne środki i możliwości przekazu.  Przy okazji mogliśmy też bliżej poznać kulisy historii tamtych trudnych czasów.

Serdecznie dziękujemy Dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Pani Zofii Korpusik-Jelonkowej za wyróżnienie naszej Szkoły i zaproszenie nas na to szczególne wydarzenie kulturalne i edukacyjne.

Podkategorie

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.