Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Tenis ziemny

  

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość od maja uczestniczyć w zajęciach nauki gry w tenisa ziemnego. Motorem całego przedsięwzięcia jest Uczniowski Klubu Sportowy Everest, który fundusze na projekt uzyskał  od Starostwa Powiatowego w Złotowie. Ósemka dziewcząt ma możliwość poznać tajniki tenisa ziemnego na kortach przy basenie Laguna pod okiem prof. Wojciecha Jarki. Zainteresowanie tą dyscypliną w naszej szkole przerosło najśmielsze oczekiwania, ponieważ zgłosiły się 23 osoby, więc szczęśliwą ósemkę wybrano drogą losowania.
W gronie kursantek są: Katarzynia Dropiewska, Ida Lach, Ewelina Kalla, Cyryla Majda, Alina Pałuczak, Dominika Sitarska, Klaudia Tomas i Klaudia Waloch. Pod nieobecność  jednej z nich, przychodzą inne chętne osoby.  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od maja do października (wykluczając przerwę wakacyjną). Uczestniczki nieodpłatnie mogą korzystać z rakiet tenisowych i piłeczek. 
        Wśród osób pozostałych znalazły się takie, które za wszelką cenę chciały choć poczuć klimat tenisa, więc specjalnie dla nich Wojciech Jarka przeprowadził dodatkowe, cztery zajęcia przyspieszonego kursu nauki gry w tenisa. W grupie tej byli: Banach Patrycja, Dzik Małgorzata, Łoboda Martyna, Paluchowicz Lidia, Sperra Katarzyna, Terkiewicz Aleksandra, Witkowska Agnieszka, Żółtkowska Karolinai Przemysław Zych. 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.