Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Spływ kajakowy

  

14 czerwca grupa uczniów, którą tworzyli sportowcy naszej szkoły wzięła udział w spływie kajakowym na trasie Złotów – Krajenka. Płynęliśmy cztery godziny w dobrych nastrojach pomimo małego deszczu. Kilka osób zapoznało się z wodą i mułem bezpośrednio,  czasem trzeba było schować się w kajaku by przepłynąć pod drzewem, lub przenieść go kilka metrów suchym lądem. Zabawa była wyśmienita. Uwieńczeniem spływu było wspólne ognisko. Opiekunami byli Karolina Skotarczak – Dobrzyńska i Wojciech Jarka, a funkcję ratowników spełniali uczniowie, mający ku temu pełne kwalifikacje: Andrzej Górecki i Michał Daszkiewicz. Spływ organizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy Everest działający w naszym liceum, a finansowany w ramach projektu przez Starostwo Powiatowe w Złotowie. 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.