Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Warsztaty chemiczne w Toruniu

    
Dnia 11 lutego pięć maturzystek z klasy III c z naszego liceum pod opieką pani Iwony Chamier-Ciemińskiej  wraz z uczniami z zespołu szkół im. Stanisława Staszica w Pile wyruszyło do Torunia na warsztaty chemiczne do Centrum Chemii w Małej Skali, które mieliśmy już przyjemność gościć w naszej szkole. Spędziliśmy dwa dni w pięknym mieście na intensywnej nauce chemii, wykonując doświadczenia i zdobywając wiedzę, która ma nam pomóc w maju na egzaminie maturalnym. W miedzyczasie mieliśmy okazję samodzielnie upiec pierniki i poznaliśmy legendy o Toruniu. Ciekawym doświadczeniem były także zajęcia w ciemni, gdzie samodzielnie wywoływaliśmy zdjęcia. Wyjazd był bardzo udany, dał możliwość zawarcia nowych znajomości oraz wykonania wielu doświadczeń i pogłębienia naszej wiedzy chemicznej.

 tekst: Claudia Scheffler
fot. Iwona Chamier-Ciemińska