Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Drzewo I Liceum

 6 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie zasadziło swoje drzewo w ramach Euro Eco Festival 2015. Powszechne sadzenie drzew miało miejsce przy oczyszczalni ścieków w Złotowie. Złotowianie w ciągu 17 minut posadzili 150 drzew. Po raz pierwszy od wielu lat każdy mieszkaniec mógł posadzić swoje drzewo, dotąd przywilej ten dotyczył tylko wyznaczonych „złotowskich dygnitarzy”.  Skorzystaliśmy zatem z okazji i zrobiliśmy coś dla ekologii i historii naszej Szkoły.

Red. I LO
Fot. Wanda Bihun

Stworzyli naszą licealną WSIORYBĘ

   
Na złotowskim Dniu Sztuki, odbywającym się w ramach Euro Eco Festivalu 2015, nasi licealiści pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, Pani Alicji Heimann, z wielkim zaangażowaniem namalowali wsiorybę.  Warto dodać, że projekt jest zgodny z identyfikacją wizualną naszej Szkoły. Autorami wsioryby są: Milena Czeszejko, Marta Heimann i Jan Schuda.

I LO

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie oraz Klaudia Skotarczak

Wakacje !

Wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę życzymy udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, do zobaczenia we wrześniu.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 - relacja

26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą uświetniła obecność Starosty Powiatu Złotowskiego p. Ryszarda Goławskiego. Wśród zaproszonych gości był również Przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Witecki, który w swoim krótkim przemówieniu zawarł istotę procesu nauczania, porównując uczniów i nauczycieli do załogi statku. Nasz kilkumiesięczny rejs kończy się, a zważywszy na liczbę uczniów wyróżnionych podczas ceremonii za osiągnięcie wysokich wyników w nauce tegoroczną podróż można zaliczyć do udanych. I choć, jak podkreśliła klasa II C, która ze wzruszeniem żegnała p. dr Danutę Kitowską, koniec roku szkolnego jest czasem podsumowań i rozstań, to przecież podróż trwa. Występ artystyczny, przygotowany przez uczennice klasy II B, wzywał do podjęcia wysiłku dążenia do realizacji zamierzeń i celów: w lipcu i sierpniu niech będą to udane wakacje, a we wrześniu jak najlepsze wyniki w nauce. Serdeczne podziękowania należą się Alinie Pałuczak i Dominikowi Cierniakowi, którzy poprowadzili uroczystość zakończenia roku szkolnego, przygotowaną przez p. Emilię Kozłowską i p. Jacka Kaczmarka. 

tekst: Justyna Cierpiszewska - nauczycielka j. polskiego
fot. Karol Potapowicz

Stypenia dla najlepszych absolwentów

W Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyło się coroczne wręczenie Stypendiów Starosty dla najzdolniejszych tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W tym roku z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowe nagrody te otrzymały aż trzy osoby: Marta Lupa (średnia ocen: 5,18), Agata Chwarścianek i Ligia Gracz-Klata (średnie ocen: 5,0). Gratulujemy naszym Absolwentkom i ich Rodzicom, życzymy im powodzenia, rozwoju osobistego i dalszych sukcesów.

Red. I LO
Fot. Karol Potapowicz

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...