Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Zbiory biblioteczne

Książki

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 17,3 tys. woluminów. W większości są to lektury,literatura popularno-naukowa i naukowa oraz beletrystyka. W czytelni wyodrębniono księgozbiór podręczny, a w nim encyklopedie, słowniki (ogólne i przedmiotowe), albumy i atlasy.

Czasopisma i gazety

Prenumerujemy gazetę i kilkanaście czasopism:

 1. Rzeczpospolita,
 2. Perspektywy,
 3. Cogito,
 4. Mówią wieki,
 5. Przyroda Polska,
 6. Wprost,
 7. Świat Nauki,
 8. Wiedza i Życie,
 9. Charaktery,
 10. National Geographic,
 11. Pamięć.pl
 12. czasopisma w językach: angielskim, niemieckim i francuskim.
 13. czasopisma metodyczne dla nauczycieli

Multimedia

Gromadzimy też zbiory multimedialne, są to elektroniczne wydania encyklopedii i słowników, programy edukacyjne, a także dokumenty filmowe i dźwiękowe. Obecnie mamy ponad 600 takich zbiorów. Warsztat informacyjny biblioteki stanowią katalog elektroniczny dostępny online, kartoteki zagadnieniowe, scenariuszy, bibliograficzna oraz materiały tekstowe oraz księgozbiór podręczny.

DOSTĘP DO KATALOGU BIBLIOTECZNEGO PONIŻEJ LUB Z MENU NA GÓRNEJ BELCE

 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja

Brązowa Szkoła 2018

  
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Złotowie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Czytaj więcej ...