Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Pomoc naukowa

Khan Academy (Akademia Khana) to edukacyjna organizacja non-profit założona w roku 2006 przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, Salmana Khana. Hasło przedsięwzięcia to "zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie". Na stronie internetowej Akademii Khana można znaleźć około 3200 mini-wykładów w postaci filmów zamieszczonych w portalu YouTube, dotyczących m.in.matematyki, historii, medycyny, fizyki, chemii, biologii, astronomii, ekonomii iinformatyki. 
Grupa entuzjastów otwartej edukacji rozpoczęła pracę nad stworzeniem polskiej wersji językowej KhanAcademy, poprzez tłumaczenie napisów (subtitles) do filmów KA i dodawania polskiej ścieżki dźwiękowej w kanale KhanAcademyPolski na YouTube. Adwokatem języka polskiego KA jest prof. Lech Mankiewicz, dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Polonizacja odbywa się dzięki wysiłkowi ochotników i przy wsparciu finansowym CFT PAN, które otrzymało grant 15 000 USD od amerykańskiej Tides Foundation przeznaczony na lokalizowanie KA w Polsce w latach 2012-2013. Informacje o KhanAcademy w Polsce można znaleźć na stronach internetowych Fundacji Khan Academy Polska.

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego.