Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

LOkomotywa

LOkomotywa jest gazetką szkolną, redagowaną od 2012 roku do czerwca 2015 r przez licealistów pod opieką nauczycielek Anny Dymek-Drwęckiej i Marii Rosińskiej.
Od  września 2015 r., p. Annę Dymek-Drwęcką, zastąpiła p. Wioletta Lis.
Tytuł  gazetki nawiązuje do dziennikarskich wyzwań,  podejmowanych przez uczniów w 2003 i 2008 roku.
Nasza gazetka była dwa razy nagrodzona: w 2014 r  została laureatem III miejsca w Ogólnopolskim Forum Pismaków MAM  w Katowicach oraz w 2017 r.  otrzymała wyróżnienie w konkursie na najbardziej profesjonalną gazetkę szkolną województwa wielkopolskiego "Meteor Moraski" w Poznaniu.

Obecne pismo ma charakter kwartalnika, w którym staramy się ukazywać życie liceum, prezentować sylwetki oraz odkrywać świat zainteresowań nauczycieli, uczniów, absolwentów, rekomendować ciekawe książki, filmy, czasopisma. Jesteśmy otwarci na głosy i opinie płynące z naszego środowiska, na łamach LOkomotywy promujemy twórcze działania, doceniamy kiełkujące talenty. Teksty, których autorami są uczniowie zarażeni pasją dziennikarską, jak również wspierający gazetkę nauczyciele, adresujemy nie tylko do młodzieży, pracowników szkoły czy rodziców, ale wszystkich przyjaciół złotowskiego ogólniaka. Mamy nadzieję, że krąg twórców i odbiorców LOkomotywy będzie poszerzał się z każdym nowym wydaniem.

Wersja Flash

         

 


 

Wersja PDF

                                                                Najnowszy numer

               

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja